Battery 76Wh original suitable for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
In stockshipping today.Express shipping possible.
USB-C AC-adapter 100.0 Watt edged original for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
IPC-Computer Dual 4K Hybrid-USB Docking Station incl. 130W Netzteil suitable for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
IPC-Computer Thunderbolt 4 Quad-Display Port Replikator incl. 160W Netzteil suitable for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Crucial P3 PCIe NVMe SSD 1TB (M.2 22 x 80 mm) for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Hynix BC501 PCIe NVMe SSD 512GB (M.2 22 x 80 mm) for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Currently not availableReordered, delivery date unknown
Samsung PM9A1 PCIe NVMe SSD 1TB (M.2 22 x 80 mm) for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
RAM - soldered in place for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Currently not available
Thunderbolt data / charging cable black 0,80m suitable for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Portable display 15.6 WQHD USB-C/HDMI for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Small stockshipping today.Express shipping possible.
Portable display 15.6 FHD USB-C/HDMI for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
M.2 SSD enclosure with SATA/PCIe support for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
USB-C to HDMI adapter for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Hitachi-LG External DVD Drive/Burner for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Portable monitor 14" WQHD USB-C/HDMI for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Portable monitor 16" FHD ViewSonic VA1650 for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Portable monitor 16W" WQHD USB-C/HDMI for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
USB-C to DP adapter for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Screwdriver and opener set - 80 pieces for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Notebook screw assortment box 300 pcs. for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
DC-Jack Repair for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Repair in our workshopRepair lead timesapprox. 5 - 7 days
Display replacement request for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Express Laptop Repair for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Laptop/AIO Repair Quotation for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Mainboard Repair for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Acer COVER.UPPER.W/KB.FRENCH.BL for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Keyboards
Order relatedOrdered directly from AcerDelivery time about 3 - 8 days
Acer COVER.UPPER.W/KB.GERMAN.BL for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Keyboards
Acer COVER.UPPER.W/KB.SWISS-GER for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Acer COVER.UPPER.W/KB.US-INT-BULGARIAN for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Acer COVER.UPPER.W/KB.US-INT.BL for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Acer LCD MODULE.14.5'.WQXGA+.OLED.GL for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)
Display Units
Acer FAN.5V.88*88*7.5MM for Acer Swift X 14 (SFX14-72G)