SA10E75778 original Lenovo AC-adapter 36.0 Watt
LENOVO Original
Kurzbeschreibung
  • 12.0 Volt
  • 3.0 Ampere
  • 36.0 Watt
  • Connector diameter outer / inner 7.5 mm / 1.0 mm
EOL
Out of stockThis article is EOL (End of Life) and not longer available.What does EOL mean?
Unfortunately there are no alternative products.
Product note
This product is EOL (End of Life)
Manufacturer
Lenovo
Item Number
SA10E75778
Primary Partnummer
4X20E75067
Safety information
Sicherheits- & Herstellerkontakt-Informationen
Common data
Condition
New
Manufacturer
Original directly from Lenovo
Intended use
Tablets
Color
black
Delivery includes
incl. power cable (2-pole calbe C7)
Technical Data
Tension (volt)
12.0 Volt
Amperage (ampere)
3.0 Ampere
Output (watt)
36.0 Watt
Input (volt)
100-240V / 50-60Hz
Energy efficiency
VI
Laptop Plug
Connector type / shape
Slim Tip / 180° straight
Connector length (mm)
9.0 mm
Connector diameter outer / inner
7.5 mm / 1.0 mm
Connector with pin
No
Length of the connector cable (m) (ca.)
1.75 m
Weight & Meassurements
Length / Width / Hight
92 mm / 35 mm / 27 mm