Alternative for PA-1450-26 LiteOn AC-adapter 45.0 Watt
Kurzbeschreibung
  • 19.0 Volt
  • 2.37 Ampere
  • 45.0 Watt
  • Connector diameter outer / inner 4.8 mm / 1.7 mm
incl. Tax (19%)
plus shipping charges
In stock.
  • Standardlieferung 18. May - 19. May
  • Expresslieferung 18. May
  • bei Bestellung innerhalb 23 hrs 29 min
Manufacturer
Clevo
Item Number
PA-1450-26
Safety information
Sicherheits- & Herstellerkontakt-Informationen
Common data
Condition
New
Manufacturer
Original directly from Clevo
Intended use
Laptops
Color
black
Delivery includes
incl. power cable (3-pole cable C5)
Technical Data
Tension (volt)
19.0 Volt
Amperage (ampere)
2.37 Ampere
Output (watt)
45.0 Watt
Input (volt)
100-240V / 50-60Hz
Energy efficiency
VI
Laptop Plug
Connector type / shape
round / 90° angeld
Connector length (mm)
11.0 mm
Connector diameter outer / inner
4.8 mm / 1.7 mm
Connector with pin
No
Length of the connector cable (m) (ca.)
1.75 m
Weight & Meassurements
Length / Width / Hight
93 mm / 38 mm / 26 mm