Acer Aspire Go 15 (AG15-71PT) original USB-C AC-adapter 65.0 Watt small
ACER Original
Kurzbeschreibung
  • 20.0 Volt
  • 3.25 Ampere
  • 65.0 Watt
3600
incl. Tax (19%)
plus shipping charges
In stock.
  • Standardlieferung 18. May - 19. May
  • Expresslieferung 15. May
  • bei Bestellung innerhalb 12 hrs 46 min
USB-C AC-adapter 65.0 Watt for Acer Aspire Go 15 (AG15-71PT)
In stock
3500
incl. Tax (19%)
plus shipping charges
Product Info
Common data
Condition
New
Manufacturer
Original directly from Acer
Intended use
Laptops
Color
black
Design
small
Delivery includes
(3-pole cable C5)
Technical Data
Tension (volt)
20.0 Volt
Amperage (ampere)
3.25 Ampere
Output (watt)
65.0 Watt
Additional output
15V / 3A / 45W
20V / 2.25A / 45W
5V / 3A / 15W
9V / 3A / 27W
Input (volt)
100-240V / 50-60Hz
Energy efficiency
VI
Laptop Plug
Connector type / shape
USB-C / 180° straight
Weight & Meassurements
Length / Width / Hight
88 mm / 47 mm / 27 mm